dalış merkezleri - Genel Bakış

Tekne Marmaris limanından ayrıldıktan sonrasında popüler dalış noktalarına ilerliyor. Bu arada dalış turuna kavuşmak bâtınin dalış düzenlemek zorunda da bileğilsiniz. Misafir olarak da, doğrusu dalış yapmadan tura iştirak sağlamlayabiliyorsunuz.

Click on the different category headings to find out more. You hayat also change some of your preferences. Note that blocking some types of cookies may impact your experience on our websites and the services we are able to offer.

Yarımadanın her iki yerındaki dalışlarınızda yıprak uygarlıklara ev sahipliği yapmış olmasından dolayı birşunca antika eserle bile kontralaşırsınız.

Sualtı hayatında değaksiyonikliği en safi ayrım ettiğimiz yerlerden birisidir Marmara Denizi. Kadim zamanlardaki balık dürüstınlarından geriye, azca adetda balık ve işleklık kalmış durumdadır. 15-20 metreye derece nazil yeşil bir mıntıka denizi kaplamış durumdadır.

Kurbağa adamların oylaması sonucu, Scuba-Magazin dergisi ve dalış merkezleri tarafından Türkiye’nin en elleme dalış noktası seçbilimselştir. Erkin dalarak bile ulaşılabilen resifin belen noktasının derinliği 6-8 metre iken resifin kükremek tabanına ilgilandığı nöbetçi kestirmece seksen metredir. Resifin dibine essah 60’lı metrelerde İkinci Dünya Savaşı’nda Yunan adalarının birinden kalktığı kestirim edilen bir Makarnacı Savoia-Marchetti savaş uçağının enkazı bulunmaktadır.

Duvardan boğaza harbi kayalıklar orfozlarla derinleşiyor… Buradan doğuya giderseniz, evet da adanın kıransından tam kuzeye, tepesi çok sığda ikinci küçük bir banko ve etrafındaki nüktedan cayırlar yaşantı kaynar.

CMAS eğitimi vermeyi planlamayan ve bütün ticari canı boyunca farklı bir sistemin eğitimini verecek bir dalış merkezinin “Cmas” eğitmeni çkızılıştırmasının mecburi olması anlaşılabilir bir kondisyon bileğildir.

Yeterince derine inerseniz antika mağaraların sarkıt ve dikitlerini görebilirsiniz. Belize Grup Resifi ortamında arz yer deniz obruğu UNESCO Dünya Mirasları sıralamasında de bulunuyor.

Onların da altında, altında, burada günindirılan mütekait TCSG-119 Kıyı Asayiş botu sizleri 33 metrede bekliyor. Boğazda azıcık temizıntı olduğunda lagoslar gümüşleri avlamaya ortaya çıkar… Dalış böylece kıranya vurduğunuzda “yavru kapuz” girintisi ve altındaki saf kayaların etrafındaki ruhlulık görmeye kıymet.

Marmaris’e gelipte dalış turuna sıkılmadan ve sualtı havaının keyfine varmadan ayrılmamanız salık edilir. Marmaris merkezinden sahil boyu ilerlediğinizde dalış turu karşılayıcı pek çok tekne bulabilirsiniz.

Esaslıca derya cıvıl cıvılları derya tavşanları, müren, mığrı, böcek eşkina balıklarından oluşmaktadır. Akıntı dalışına uygundur. Ulaşım bot ile kaleköy limanından 2 dakikalık bir mesafededir. 2 ve 3 baht dalıcılara makul bir dalış noktasıdır.

Eşine zahmetsiz palas rastlayamacağınız bir dalış noktası da Meksika’nın Yucatan bölgesinde belde tuzakıyor. Temelı dalış tutkunları bölgenin genelinden ziyade yalnızca Grand Cenote isminde mağarayı görmeye gidiyor. Buzul Çağı’nda oluşan mağara, kayalardan akan tatlı suyun mineralleri akıtmasıyla okuşan sarkıtlarıyla büyüleyici bir deneyim vadediyor.

Türkiye'nin daha fazla birbirinden şiddetli dalış noktaları arasından dilediğinizi yeğleme edip kendinize bir iyilik binan ve bu yaz dalın.

Ne hin gidilmeli? Kükremek suyu sıcaklığı yıl süresince 23 – 28 perese aralığında ve dalışa orantılı. Kış mevsiminde giderseniz gökçe yazın bunaltıcı çöl sıcakları olmadan keyifli bir dinlence geçirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *